فیلم شناخت سی و هشتمین دوره از جشنواره فیلم فجر با سینما فارس


همان طور که گفتیم فیلم‌های بخش سینمای ایران این دوره از جشنواره فجر در دسته بندی‌های زیر قرار می‌گیرد:

۱-سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران)

۲-نگاه نو (فیلم سازهای اول)

۳-سینما حقیقت (آثار مستند سینمایی)

۴-هنر و تجربه (تجربه اول)

۵-انیمیشن (این بخش از دوره سی و چهارم یعنی سال ۱۳۹۴ به بعد اضافه گردید)

با لیستی از فیلم ها به همراه کارگردان‌های خود همراه ما باشید.

میتوانید برای شناخت بیشتر با فیلم و عوامل پشت صحنه هر فیلمی که به این دوره از جشنواره فجر راه یافته، روی فیلم مورد نظر در لیست زیر کلیک کنین تا به همه اطلاعات لازم هر فیلمی دسترسی پیدا کنین.

*لیست نام فیلم‌های زیر رد بخش سودای سیمرغ به ترتیب حروف الفبا است.

فیلم شناخت سی و هشتمین دوره از جشنواره فیلم فجر
بخش سودای سیمرغ
نام فیلم نام کارگردان
آبادان یازده ۶۰ مهرداد خوشبخت
آتابای نیکی کریمی
آن شب کوروش آهاری
ابر بارانش گرفته مجید برزگر
پوست بهمن ارک / بهرام ارک
تومان مرتضی فرشباف
خروج ابراهیم حاتمی‌کیا
خوب، بد، جلف ۲: ارتش سری پیمان قاسم خانی
خورشید مجید مجیدی
خون شد مسعود کیمیایی
درخت گردو محمدحسین مهدویان
دوزیست برزو نیک‌نژاد
روز بلوا بهروز شعیبی
روز صفر سعید ملکان
سه کام حبس سامان سالور
سینما شهر قصه کیوان علی‌محمدی
شنای پروانه محمد کارت
عامه پسند سهیل بیرقی
قصیده گاو سفید بهتاش صناعی‌ها
مردن در آب مطهر نوید محمودی
مغز استخوان حمیدرضا قربانی
من می‌ترسم بهنام بهزادی­

*لیست نام فیلم‌های زیر رد بخش نگاه نو به ترتیب حروف الفبا است.

فیلم شناخت سی و هشتمین دوره از جشنواره فیلم فجر
بخش نگاه نو
نام فیلم نام کارگردان
آن شب کورش آهاری
بی‌صدا حلزون بهرنگ دزفولی‌زاده
پدران سالم صلواتی
پوست بهمن ارک / بهرام ارک
دشمنان علی درخشنده
روز صفر سعید ملکان
ریست محمدرضا لطفی
شنای پروانه محمد کارت
کشتارگاه عباس امینی
لباس شخصی امیرعباس ربیعی

*لیست نام فیلم‌های زیر رد بخش مستند به ترتیب حروف الفبا است.

فیلم شناخت سی و هشتمین دوره از جشنواره فیلم فجر
بخش مستند
نام فیلم نام کارگردان
بانو محمد حبیبی منصور
پروژه ازدواج حسام اسلامی/ عطیه عطارزاده
جایی برای فرشته ها نیست سام کلانتری
خسوف محسن استاد علی
خط باریک قرمز فرزاد خوشدست
زمستان است مهرداد زاهدیان
زندگی میان پرچم های جنگی محسن اسلام زاده
عالیجناب سجاد ایمانی
کامی میترا ابراهیمی
مهدی عراقی را بکش عبدالرضا نعمت الهی

*لیست نام فیلم‌های زیر رد بخش فیلم کوتاه به ترتیب حروف الفبا است.

فیلم شناخت سی و هشتمین دوره از جشنواره فیلم فجر
بخش فیلم کوتاه
نام فیلم نام کارگردان
اشغال علی عزیزی
امتحان سونیا حداد
برف های سپید سرگردان محمدرضا وطن دوست
پاندای قرمز علی پاک نیا
دابُر سعید نجاتی
دم اژدها سعید کشاورز
سور بز سعید زمانیان
عزیز سیدمهدی موسوی برزکی
کوچه محمدرضا مصباح
مادر برفی مرجان خسروی

میتوانید برای شناخت بیشتر با فیلم و عوامل پشت صحنه هر فیلمی که به این دوره از جشنواره فجر راه یافته، روی فیلم مورد نظر در لیست های بالا کلیک کنین تا به همه اطلاعات لازم هر فیلمی دسترسی پیدا کنین.